ca¡t has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bandits

Bandits

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry