• The Woman in the Window

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Four Temperaments

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • The Old Guard

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Disclosure

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Report

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Neo Yokio: Pink Christmas

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • A Bad Moms Christmas

  • HAIM / Valentine

  • Loving Vincent

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • FEUD

  • Fun Mom Dinner

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Discovery

  • The Little Hours

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★★½

  • The Boss

    ★★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★½

  • Krampus

    ★★★★