• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

  • Wish You

  • Enola Holmes

  • Supernova

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Carrion

    ★★

  • Your Name Engraved Herein

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

  • Cats

  • Tender

    ★★★★★

  • She Never Died

    ★★★½

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★

  • Joker

  • Ne Zha

  • Monsoon

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • How High 2

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Jezebel

    ★★★★★

  • Juanita

    ★★★★

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • Little Monsters

  • Suicide by Sunlight

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • An Act of Love

  • The Bisexual

    ★★★½

  • The Burial of Kojo

    ★★★★★

  • Slice

    ★★½

  • Widows

  • Suspiria

  • A Guide to Breathing Underwater

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

  • Delirium

  • Rafiki

    ★★★★★

  • Dear Ex

    ★★★★★

  • Acrimony

    ½

  • Fast Color

  • Unsane

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

  • Assassination Nation

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hair Wolf

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Youth

    ★★★★★

  • Coco

  • Anchor and Hope

    ★★★★

  • Cherry Pop

  • The Shape of Water

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • The Feels

  • I Am Not a Witch

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • 68 Kill

    ½

  • Jimi Could Have Fallen from the Sky

  • Get Out

    ★★★

  • The Wound

    ★★★

  • Ingrid Goes West

  • The Labyrinth 1.0

  • A Drop of Sun Under the Earth

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★