sehedge has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry