• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★