Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dark Touch

Dark Touch

2013
×
Edit this entry  
11
Static

Static

2012
×
Edit this entry  
11
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
Edit this entry  
11
Grey Skies

Grey Skies

2010
×
Edit this entry  
11
Crawlspace

Crawlspace

2012
×
Edit this entry  
11
Elfie Hopkins

Elfie Hopkins

2012
×
Edit this entry  
11
Stitches

Stitches

2012
×
Edit this entry  
11
Munger Road

Munger Road

2011
×
Edit this entry  
10
Seoul Train

Seoul Train

2004
×
Edit this entry  
09
Wither

Wither

2013
×
Edit this entry  
08
Production Hell

Production Hell

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
The Last Exorcism Part II

The Last Exorcism Part II

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Contracted

Contracted

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
In Her Skin

In Her Skin

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
Edit this entry  
02
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Among Friends

Among Friends

2012
×
Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
+1

+1

2013
×
Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Edit this entry  
26
Twixt

Twixt

2011
×
Edit this entry  
26
Baby Shower

Baby Shower

2011
×
Edit this entry  
26
Choose

Choose

2011
×
Edit this entry  
26
Toad Road

Toad Road

2012
×
Edit this entry  
24
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
Edit this entry  
16
Duress

Duress

2009
×
Edit this entry  
15
Been Rich All My Life

Been Rich All My Life

2006
×
Edit this entry  
10
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Errors of the Human Body

Errors of the Human Body

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Devil

Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
The Objective

The Objective

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Bell Witch Haunting

The Bell Witch Haunting

2013
×
★★
Edit this entry  
02
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Absence

Absence

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Yavarum Nalam

Yavarum Nalam

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Rape of Europa

The Rape of Europa

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Chaw

Chaw

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
Edit this entry  
04
Nature Calls

Nature Calls

2012
×
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

2010
×
Edit this entry  
24
Sharknado

Sharknado

2013
×
Edit this entry  
20
Dancing Across Borders

Dancing Across Borders

2010
×
Edit this entry  
15
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★
Edit this entry