• His House

  • In the Tall Grass

  • The Cleansing Hour

  • Midsommar

  • Mercy Black

  • Us

  • Velvet Buzzsaw

  • The Hole in the Ground

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • The Nun

  • The Golem

  • Mara

  • Kuntilanak

  • St. Agatha

  • All Light Will End

  • Ghostland

  • The Strangers: Prey at Night

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

  • The Open House

  • Insidious: The Last Key

  • Coco

    ★★★★½

  • Belzebuth

    ★★½

  • Cargo

  • The Heretics

  • 1922

  • The Ritual

  • The Lodgers

  • Little Evil

  • Annabelle: Creation

  • The Crucifixion

  • The Bye Bye Man

  • Siren

  • Moana

    ★★★★★

  • Terrifier

  • Abattoir

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

  • Sam Was Here

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

  • The Birch

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Lights Out

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Wailing

  • Captain America: Civil War

  • Hush

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

  • The Boy

  • Resurrection

  • Gehenna: Where Death Lives

  • Krampus

  • Crimson Peak

  • The Devil's Candy

  • The Blackcoat's Daughter

  • The Visit

    ★★★★

  • Sinister 2

  • Pernicious

  • We Are Still Here

    ★★★★½

  • Pod

  • The Invitation

    ★★★

  • The Hallow

  • The Witch

    ★★★★

  • Dark Summer

  • The Woman in Black 2: Angel of Death

  • Altar

  • Last Shift