Seb has logged 19 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry