• Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★½

  • Emergency

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • The Duel

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Art Therapy

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Si

  • A Short Film About Masturbation

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Rhubarb

    ★★

  • TFW No GF

    ★★½

  • Normal People

  • Good Enough: Making Shadowed

    ★★★½

  • Shadowed

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Busting a Nut

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Haunted Swordsman

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★