Sort by

seasondays has logged 33 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Are What We Are

We Are What We Are

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Hours

The Empty Hours

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Workers

Workers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Room

The Naked Room

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Club Sandwich

Club Sandwich

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lake Tahoe

Lake Tahoe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Together

All Together

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Duck Season

Duck Season

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Call

The Last Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God

Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry