Sort by

seasondays has logged 309 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
White House Down

White House Down

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the House

In the House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everybody's Got Somebody... Not Me

Everybody's Got Somebody... Not Me

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bastards

Bastards

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Catfish

The Amazing Catfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Pose

Child's Pose

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pietà

Pietà

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gloria

Gloria

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Butler

The Butler

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Another Dawn

Another Dawn

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stop-Loss

Stop-Loss

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry