• Canvas

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Song to Song

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Silence

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★½

  • Jackie

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Paterson

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Room

    ★★★½