Sort by

SeanMcG has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spring

Spring

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madman

Madman

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry