• Men

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • It's Gone... a whodunnit?

  • Nobody

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Paper Tigers

    ★★★

  • Vinyl Nation

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★