Sean has logged 63 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
31
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Edit this entry  
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read prior review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
Edit this entry  
29
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
Edit this entry  
28
Holler

Holler

2020
×
Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
25
Plan B

Plan B

2021
×
Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
24
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
23
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Edit this entry  
21
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Edit this entry  
20
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
Edit this entry  
20
Caveat

Caveat

2020
×
Edit this entry  
20
The Disciple

The Disciple

2020
×
Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
16
Monster

Monster

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blume in Love

Blume in Love

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
The Entity

The Entity

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Edit this entry