Sort by

Sean has logged 36 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women of Troy

Women of Troy

2020
×
Edit this entry  
26
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
The World of Henry Orient

The World of Henry Orient

1964
×
★★½
Edit this entry  
19
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Oliver Sacks: His Own Life

Oliver Sacks: His Own Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Greed

Greed

2019
×
★½
Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Edit this entry