Sort by

Sean has logged 821 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Edit this entry  
31
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Colors

Colors

1988
×
★★½
Edit this entry  
30
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Edit this entry  
29
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Cherry

Cherry

2021
×
Edit this entry  
28
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Down and Out in Beverly Hills

Down and Out in Beverly Hills

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Rush

Rush

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
The Paper

The Paper

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Edit this entry  
22
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Thieves' Highway

Thieves' Highway

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Syriana

Syriana

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry