Sort by

Sean has logged 122 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Professor Taranne

Professor Taranne

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Mary

Phantom Mary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naked

Naked

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Egg

Egg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mirage

Mirage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue

Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Egg

Egg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aligarh

Aligarh

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Violent

Violent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Poetry

Poetry

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Cloud-Capped Star

The Cloud-Capped Star

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry