Sort by

sean_chavel has logged 337 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gunda

Gunda

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Awake

Awake

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jezebel

Jezebel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Object of Beauty

The Object of Beauty

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Siberia

Siberia

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
White Sands

White Sands

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Best of Times

The Best of Times

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Sun

A Sun

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry