sean_b has logged 28 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Signs

Signs

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry