sean_b has logged 211 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Edit this entry  
15
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★½
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Edit this entry  
25
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Inside

Inside

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★½
Edit this entry  
27
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
29
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gaia

Gaia

2021
×
★★½
Edit this entry