Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Shiver

Shiver

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Forsaken

Forsaken

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mondocane

Mondocane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolves

The Wolves

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taking Woodstock

Taking Woodstock

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarlet

Scarlet

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hueco Mundo

Hueco Mundo

×
★★★½
Edit this entry  
03
Mondoladro

Mondoladro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Copenhagen Cowboy: Nightcall with Nicolas Winding Refn

Copenhagen Cowboy: Nightcall with Nicolas Winding Refn

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fairytale

Fairytale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Monochrome Head

Monochrome Head

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost

Ghost

1984
×
Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Edit this entry  
17
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
My Cat Lucy

My Cat Lucy

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Exterior Night

Exterior Night

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The White Stripes - Under Blackpool Lights

The White Stripes - Under Blackpool Lights

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Toto, Peppino, and the Hussy

Toto, Peppino, and the Hussy

1956
×
Edit this entry  
29
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★½
Edit this entry  
26
Paradox: A Rusty Lake Film

Paradox: A Rusty Lake Film

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tatami Time Machine Blues

The Tatami Time Machine Blues

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moshari

Moshari

2022
×
Edit this entry  
13
Seniors 3000

Seniors 3000

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fishwife

Fishwife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Huldra

Huldra

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Zoon

Zoon

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
11
Songs for a Fox

Songs for a Fox

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry