Sort by

Emma 🔆 has logged 33 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Shine a Light

Shine a Light

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry