Sort by

Emma 🔆 has logged 334 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
Edit this entry  
23
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
21
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
Edit this entry  
20
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry