Sort by

Emma 🔆 has logged 321 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

1982
×
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
19
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
12
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry