Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★★
Edit this entry  
05
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Edit this entry  
02
Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★★½
Edit this entry  
25
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Weekend: A Love Story

The Lost Weekend: A Love Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Veronica Guerin

Veronica Guerin

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swarm

Swarm

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside

Inside

2023
×
★★★½
Edit this entry