Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deep

Deep

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry