Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★