• The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • Murder by the Coast

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • 537 Votes

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Investigation

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Way I See It

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Laurel Canyon

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • McMillion$

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Berlin 1945 - Tagebuch einer Großstadt

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Rolling Stone: Life and Death of Brian Jones

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Pariah: The Lives and Deaths of Sonny Liston

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Spy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Woodstock: 3 Days That Changed Everything

    ★★★

  • Our Boys

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★½

  • Escape at Dannemora

    ★★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★½

  • Echo in the Canyon

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • The Looming Tower

    ★★★★

  • Jane Fonda in Five Acts

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Spielberg

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½