Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BECK

BECK

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bubble

Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer '03

Summer '03

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry