Scumbalina has logged 55 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mark of the Astro-Zombies

Mark of the Astro-Zombies

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Man on Campus

Dead Man on Campus

1998
×
★★½
Edit this entry  
28
The Aurora Encounter

The Aurora Encounter

1986
×
Read the review Edit this entry  
28
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Catnip: Egress to Oblivion?

Catnip: Egress to Oblivion?

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Veil

The Veil

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Oddly

Oddly

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Cool World

Cool World

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aos

Aos

1964
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Abduction of the Sun and the Moon

The Abduction of the Sun and the Moon

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Dream of Dracula

I Dream of Dracula

2003
×
★½
Edit this entry  
21
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
The Smokers

The Smokers

2000
×
★★
Edit this entry  
20
Cadaver Bay

Cadaver Bay

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hugo Pool

Hugo Pool

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hell's Highway

Hell's Highway

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Sons of Steel

Sons of Steel

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
High Desert

High Desert

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bewitching

The Bewitching

2003
×
Edit this entry  
13
Catholic Ghoulgirls

Catholic Ghoulgirls

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Crawlspace

The Crawlspace

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Serial Killer

Serial Killer

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The River: Legend of La Llorona

The River: Legend of La Llorona

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
10
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Chauffeur

My Chauffeur

1986
×
★★½
Edit this entry  
10
Die, Mommie, Die!

Die, Mommie, Die!

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Global Heresy

Global Heresy

2002
×
★★
Edit this entry  
10
Welcome to Woop Woop

Welcome to Woop Woop

1998
×
★★
Edit this entry  
10
Nightmare Asylum

Nightmare Asylum

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Demon Slaughter

Demon Slaughter

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Secrets of the Living Dolls

Secrets of the Living Dolls

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Candle in the Dark

A Candle in the Dark

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You Can't Hurry Love

You Can't Hurry Love

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Maid

The Maid

1991
×
Read the review Edit this entry  
05
The Death Lullaby

The Death Lullaby

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
05
City Beneath the Sea

City Beneath the Sea

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
Evel Knievel

Evel Knievel

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
BMX Bandits

BMX Bandits

1983
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sex Ed

Sex Ed

2014
×
★★½
Edit this entry