tasha has logged 52 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Viceroy's House

Viceroy's House

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Denial

Denial

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry