• Pennywise: The Story of IT

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Bad Travelling

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • The Big Conn

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★

  • Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

  • A Farewell to Ozark

    ★★

  • We Own This City

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • The Last Days of Ptolemy Grey

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Bunker Game

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • They Live in The Grey

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Slapface

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★

  • The Runner

    ★★½

  • Crafting the Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★½

  • 2021 and Done with Snoop Dogg & Kevin Hart

    ½

  • Station Eleven

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

    ★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Olaf Presents

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • The Shrink Next Door

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ghost Dog

    ★★★

  • Antlers

    ★★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • The Seed

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Come From Away

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Torn

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★