Scrub72 has logged 164 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
Read the review Edit this entry  
29
Make Mine Music

Make Mine Music

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night B4 Christmas

The Night B4 Christmas

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Light

The Christmas Light

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Thugaboo: Sneaker Madness

Thugaboo: Sneaker Madness

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thugaboo: A Miracle on D-roc's Street

Thugaboo: A Miracle on D-roc's Street

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf Bowling the Movie

Elf Bowling the Movie

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Samurai Jack: The Premiere Movie

Samurai Jack: The Premiere Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
15
A Car's Life: Sparky's Big Adventure

A Car's Life: Sparky's Big Adventure

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Yummy Gummy Search for Santa

The Yummy Gummy Search for Santa

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Cool Cat Fights Coronavirus

Cool Cat Fights Coronavirus

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry