Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brink!

Brink!

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Lucky Dog

You Lucky Dog

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Under Wraps

Under Wraps

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Live from the Space Stage: A HALYX Story

Live from the Space Stage: A HALYX Story

2020
×
Edit this entry  
14
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
10
Nazi Sharks

Nazi Sharks

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
After the Fire: A Story of Heroes and Cowards

After the Fire: A Story of Heroes and Cowards

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Our Guys: Outrage at Glen Ridge

Our Guys: Outrage at Glen Ridge

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Car's Life 3: The Royal Heist

Car's Life 3: The Royal Heist

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Checkup

The Checkup

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
A Car's Life: Sparky's Big Adventure

A Car's Life: Sparky's Big Adventure

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Broke

Broke

2012
×
Edit this entry  
10
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
C.I.Ape

C.I.Ape

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hop

Hop

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolf Tracer's Dinosaur Island

Wolf Tracer's Dinosaur Island

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry