Sort by
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Waves

    ★½

  • Judy

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Climb

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • See You Yesterday

    ★★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Burning Cane

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Colewell

    ★★½

  • Booksmart

  • Sword of Trust

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Driveways

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • Greener Grass

    ½

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Luce

    ★★½

  • Clemency

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Give Me Liberty

    ★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • A Bread Factory: Part Two

    ★★★

  • A Bread Factory: Part One

    ★★★★½

  • Venom

    ★½

  • Sócrates

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Third Wife

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★½