• Scenes from a Marriage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Dreams on Fire

    ★★★½

  • Eye of the Storm

    ★★★★

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Making The Irishman

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★½

  • This Shore: A Family Story

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Our Midnight

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Vicious Fun

    ★★

  • Freaky

    ★★½

  • Eye Exam

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★★

  • Saint-Narcisse

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★★½

  • Spring Blossom

    ★★★★