ScreeningNotes has logged 21 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fox and the Whale

Fox and the Whale

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost Property Office

Lost Property Office

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lou

Lou

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weeds

Weeds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Achoo

Achoo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry