ScreeningNotes has logged 145 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Lawless Street

A Lawless Street

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry