Sort by

ScreeningNotes has logged 71 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry