Sort by
  • Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

    ★½

  • Clarence and Ginni Thomas: Politics, Power and the Supreme Court | FRONTLINE

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Call Me Miss Cleo

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Picture Taker

    ★★★½

  • Michael Flynn's Holy War

    ★★★½

  • The U.S. and the Holocaust

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Anarchists

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lynch/Oz

    ★★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • The Deep End

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

  • The Janes

    ★★★★★

  • 2nd Chance

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Who Will Remain?

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Neutral Ground

    ★★★

  • LFG

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Claydream

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

    ★★★½

  • The Last Cruise

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Bigorexia

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Final Account

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★