Sort by

Scrambled has logged 14 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dream No Evil

Dream No Evil

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Monster

The Monster

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil Fetus

Devil Fetus

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kadaicha

Kadaicha

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amityville Curse

The Amityville Curse

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quintet

Quintet

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry