Sort by

Scrambled has logged 28 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Loose Shoes

Loose Shoes

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Comedy of Terrors

The Comedy of Terrors

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Brave Archer 3

The Brave Archer 3

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twisted Justice

Twisted Justice

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Bloodsuckers from Outer Space

Bloodsuckers from Outer Space

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Brave Archer 2

The Brave Archer 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snuff

Snuff

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Brave Archer

The Brave Archer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Torso

Torso

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Journey to the Seventh Planet

Journey to the Seventh Planet

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Warrior

The Warrior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Flesh and the Fiends

The Flesh and the Fiends

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait in Crystal

Portrait in Crystal

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunted House of Horror

The Haunted House of Horror

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry