Sort by

Scott has logged 140 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shane

Shane

1953
×
★★½
Edit this entry  
28
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jimmy's End

Jimmy's End

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Act of Faith

Act of Faith

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★
Edit this entry  
25
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ted

Ted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Audition

Audition

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Raven

The Raven

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Dead Babies

Dead Babies

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The FP

The FP

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Possession

The Possession

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Edit this entry  
06
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry