sawyer has logged 213 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Seventeen

Seventeen

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dark Places

Dark Places

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
18
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
North Sea Texas

North Sea Texas

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kim Possible: So the Drama

Kim Possible: So the Drama

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
Edit this entry  
27
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kim Possible: A Sitch In Time

Kim Possible: A Sitch In Time

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★½
Edit this entry  
02
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beau

Beau

2011
×
Edit this entry  
19
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
Edit this entry  
11
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
06
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Daria in 'Is It Fall Yet?'

Daria in 'Is It Fall Yet?'

2000
×
Edit this entry  
04
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry