Sort by

sawyer has logged 26 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Road

The Road

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry