• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Together

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★½