John has logged 41 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
Bloodsport: The Dark Kumite

Bloodsport: The Dark Kumite

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bloodsport III

Bloodsport III

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloodsport II

Bloodsport II

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Rage in Harlem

A Rage in Harlem

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hurricane Smith

Hurricane Smith

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Mighty Quinn

The Mighty Quinn

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sprung

Sprung

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Money Talks

Money Talks

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Sands

White Sands

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eyimofe (This Is My Desire)

Eyimofe (This Is My Desire)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
This Town

This Town

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★
Edit this entry  
17
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gardeners of Eden

Gardeners of Eden

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Edit this entry  
11
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Never Die Alone

Never Die Alone

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Got the Hook Up

I Got the Hook Up

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Life

Life

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
CB4

CB4

1993
×
★★★½
Edit this entry