Sort by

Liz has logged 286 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★
Edit this entry  
19
Wig

Wig

2019
×
Read prior review Edit this entry  
17
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Tobacconist of Vallecas

The Tobacconist of Vallecas

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Murder in a Blue World

Murder in a Blue World

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
El pico 2

El pico 2

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Overdose

Overdose

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Navajeros

Navajeros

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pals

Pals

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Hot Stuff

Good Hot Stuff

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
This Is America

This Is America

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Circle Jerk

Circle Jerk

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Fire Under Your Ass

Fire Under Your Ass

1990
×
Edit this entry  
11
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trog

Trog

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ahead of the Curve

Ahead of the Curve

2020
×
Edit this entry  
28
The Capote Tapes

The Capote Tapes

2019
×
Edit this entry  
27
Freedia Got a Gun

Freedia Got a Gun

2020
×
Edit this entry  
27
BloodSisters

BloodSisters

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
The Obituary of Tunde Johnson

The Obituary of Tunde Johnson

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dry Wind

Dry Wind

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cured

Cured

2020
×
Edit this entry  
24
Two Eyes

Two Eyes

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Lily Tomlin

Lily Tomlin

1987
×
Edit this entry  
23
P.S. Burn This Letter Please

P.S. Burn This Letter Please

2020
×
Edit this entry  
23
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Keyboard Fantasies

Keyboard Fantasies

2019
×
Edit this entry  
21
Forbidden Letters

Forbidden Letters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Trick

Trick

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forbidden Letters

Forbidden Letters

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Adam & Yves

Adam & Yves

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Good Hot Stuff

Good Hot Stuff

1975
×
Read prior review Edit this entry  
08
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
Edit this entry  
08
Sheila E.: Live Romance 1600

Sheila E.: Live Romance 1600

1986
×
Edit this entry