Sort by

Schizopolis23 has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Whiteforce

Whiteforce

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Crimson Kimono

The Crimson Kimono

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breathless

Breathless

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Greenland

Greenland

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry